Založ si blog

AstraZeneca a iné vakcíny a preživšie myšky a morčatá

Keď sa teda zaujímame, ako prežili pokusy s vakcínou Sputnik naše pokusné zvieratká, mňa, ale určite aj inú verejnosť by zaujímalo, ako prežili pokusné testovanie myšky a morčatá s vakcínou od AstraZeneca, ale nielen od nej, ale aj od Pfizeru, Moderny…Pred tým, ako boli tieto vakcíny pustené do užívania. Či boli zvieratká tiež také živé, čulé, ako po pokuse so Sputnikom. A či prežili všetky. Určite museli prežiť, veď inak by sa s nimi neočkovalo, všakže? Bolo by však treba sprístupniť verejnosti aj videozábery z pokusov týchto vakcín, podobne, ako to bolo pri Sputniku. V TV. Pre všeobecný pokoj, u nás, ale aj vo svete. Neviem, či sa ŠÚKL spoľahol na testovanie týchto západných vakcín na zvieratkách v Šarišských Michaľanoch, alebo si chová vlastné pokusné zvieratká, alebo sa testovanie robilo pod dozorom EMA niekde v Tramtárii. Určite však všade to robili na zvieratkách, ako sme to robili aj my so Sputnikom. Všakže? Takže by to určite zaujímalo širokú verejnosť, ako dopadli aj tieto pokusy. A tým paniam, čo sa včera večer vyjadrovali v RTVS 1 „Silná zostava“, že nevieme nič o Sputniku, účinkoch a podobne, len toľko: Tých cca 60 štátov sveta sú štáty samostatné, suverénne, nie sú to kolónie bývalého Sovietskeho zväzu, ani gubernie súčasného Ruska. Je viac než isté, že keby Sputnik spôsobil čo i len malú vyrážku na nose, tak by bola z toho v našich a svetových médiách urobená mediálna bomba. Z vyrážky by bola urobená trebárs aj tretia noha na tele, len aby bola reputácia Sputnika znevážená. Čo ako hľadám, nič sa však v takom duchu nepíše. Prečo asi? Odpovedzte si sami. A ďalšia vec: Presviedčanie o tom, že vakcína AZ je taká bezpečná, že výhoda preváži riziká, je správna iba v prípade, že uvažujeme o ľuďoch ako o spoločenstve. Ako o jednom organizovanom spoločenstve, ako sú napríklad včely, či mravce. Toto spoločenstvo v záujme svojho prežitia mnohokrát urobí taký krok, kedy obetuje časť svojich jedincov, aby prežilo spoločenstvo ako celok. Jednoducho ich obetuje, resp. títo obetovaní jedinci to urobia v záujme celku (napr. obrana pred nepriateľom,…). My ľudia však takto nemôžeme fungovať. Alebo vari áno? Tie nepatrné stotinky percent, kedy hrozí smrť jednému, ale zasa 100.000 prežije, veď to je ako ruská ruleta. Toho sa predsa nemôžeme zúčastňovať. Keby vakcína, ktorá môže spôsobiť nejaké nezvratné poškodenie človeka, mala jednému z milióna spôsobiť napríklad vypadanie vlasov, alebo odpadnutie malíčka na ľavej nohe, tak do toho pôjdem. To by za to stálo. Ale tu ide o život. A to už za to nestojí. Kto z nás je pripravený povedať: Prečo práve ja?

AstraZeneca – myši a morčatá prežili?

18.03.2021

Dnes ráno som počul v rozhlase, že vedúca slovenského ŠÚKL-u sa vyjadrila v zmysle, že očkovanie vakcínou od AstraZeneca je bezpečné a nie je preukázaná spojitosť medzi očkovaním a vo svete nahlásenými prípadmi tromboembolických úmrtí a komplikácií súvisiacich s krvnými zrazeninami. Úprimne, veľmi som sa tejto správe potešil, lebo v televízii budú večer opäť [...]

Mali by sme sa začať báť.

03.03.2021

Naši americkí priatelia nám asi kvôli Sputniku zastavia svoje dodávky ropy, zemného plynu, pomarančovej šťavy a hollywoodskej produkcie… Ale za tých zachránených 300.000 slovenských životov, vrátane toho môjho, to asi stálo. Nemyslel som si, že to niekedy poviem, bude to prvý a rád by som veril, že nie posledný krát: Pán premiér (a minister zdravotníctva) ĎAKUJEM. [...]

izrael synagóga

Zrútenie tribúny v synagóge si vyžiadalo najmenej dvoch mŕtvych a vyše 150 zranených

16.05.2021 21:52

Podľa starostu židovskej osady v Predjordánsku bola budova synagógy nedokončená a preto bolo zhromažďovanie ľudí v nej nebezpečné.

Nedeľa popoludnie, zápchy na hraniciach s Rakúskom

Tri hodiny v rade áut do Rakúska. Priechodu Jarovce - Kittsee je lepšie sa vyhnúť

16.05.2021 21:10

Vodiči, ktorí majú z hlavného mesta SR namierené do Rakúska, by sa mali vyhnúť diaľničnému priechodu Jarovce - Kittsee.

Vatican Pope

Pápež František vyzval na ukončenie bojov v Pásme Gazy aj Mjanmarsku

16.05.2021 20:30

Pápež František celebroval špeciálnu svätú omšu za obyvateľov Mjanmarska. Modlitba prišla v čase, keď vládnuca junta začala útočiť na mesto Mindat.

izrael ruiny bombardovanie gaza

Netanjahu odôvodnil nálet na budovu, v ktorej sídlili viaceré médiá

16.05.2021 19:50

Podľa izraelského premiéra malo v zbombardovanej budove kancelárie aj nepriateľské hnutie Hamas.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 3
Celková čítanosť: 5468x
Priemerná čítanosť článkov: 1823x

Autor blogu

Kategórie