Založ si blog

Prší. Budú hríby.

Teším sa, vyrazím do hôr. Na stretnutie s medveďmi…

Už sú tu v našich horách niekoľkí. Sused dôchodca hovorí, že čo žije, o medveďoch počul iba v rozprávkach a v Tatrách. Ale nie v našich horách. Obec hlásila varovanie: Občania buďte na turistike opatrní! Tak som si zakúpil zopár zvončekov, pre seba, pre rodinu, lebo vraj medveďom sa treba pri vstupe do hory predstaviť. Dostatočne a primerane. Tak hovorí nejaký pán ochranár. Tvrdil v istom denníku, že sa ich netreba báť. No neviem, ja sa bojím. V lese mám rád tiché stretnutia so zvieratami (nie ale s nedveďmi…). Neviem do akej miery a diaľky bude počuť zvuk zvončekov, ale po úpornom rozmýšľaní som zistil, že si to môžem vylepšiť. A predstavenie sa medveďovi trochu zintenzívniť, aby nebol na pochybách, že som to ja. Malý vreckový tranzistor. Nepoužívaný, odložený na polici. A odrazu ľaľa, aká záchrana a spása…Geniálna myšlienka, hodná dať si patentovať. Pôjdem do hôr s rádiom, bliakajúcim hudbu. Dostatočne nahlas, nevadí, dám si chrániče na uši. A pokiaľ sa to mackom nebude páčiť, veď môžu ustúpiť južnejšie. Tam sú ešte prázdne teritóriá. Napríklad taký Sad Janka Kráľa, tam určite ešte nie sú medvede. Ľudia a hlavne ochranári by sa im potešili. Aj s pánom ministrom Budajom. Mali by ich konečne pod nosom, naživo a mohli by spolu študovať to vzájomné predstavovanie sa. Aby nám to predviedli, nám nechápavým a netolerantným. Možno ich naučia aj laby nám podávať, ale to by som nechal iba na ich vzájomné učenie sa. Ja až potom, až potom. Keď uvidím pána ministra, či niektorého z pánom ochranárov v družnom objatí pózovať na titulke našich novín.Už sa teším. No teda…A to všetko spôsobí obyčajný tranzistorák…! No nie je to paráda?

Účinná látka na lekárskom predpise vraj bude stačiť…

18.08.2021

Matička Zem…! Ako si to mohla dopustiť? Ako si to mohla zrodiť? Banda vytentovaných potentovačov…Takže účinná látka na lekárskom predpise bude stačiť? Takže keď mi liek, ktorý sa lekárnik rozhodne mi predať z množstva 10 rôznych liekov s rovnakou účinnou látkou, spôsobí nežiadúce účinky, pôjdem to reklamovať k nemu? K lekárnikovi? Lekára predsa [...]

Každá doba má svojich udavačov

05.08.2021

Udavači boli v každej dobe, aj v tej do roku 1989. Ale vtedy asi boli trochu múdrejší, nie všetkým sa totiž po prevrate udavačstvo podarilo dokázať. Mnohí z nich tieto svoje skutky tvrdohlavo popierali a popierajú a podarilo sa im vďaka tomu dostať sa aj do súčasnej vrcholovej politiky (však tí, ktorí sa v tom spoznávate?). A tí, tzv. rozumovo jednoduchší, tí sa so [...]

AstraZeneca a iné vakcíny a preživšie myšky a morčatá

16.04.2021

Keď sa teda zaujímame, ako prežili pokusy s vakcínou Sputnik naše pokusné zvieratká, mňa, ale určite aj inú verejnosť by zaujímalo, ako prežili pokusné testovanie myšky a morčatá s vakcínou od AstraZeneca, ale nielen od nej, ale aj od Pfizeru, Moderny…Pred tým, ako boli tieto vakcíny pustené do užívania. Či boli zvieratká tiež také živé, čulé, ako po pokuse so [...]

dušan kováčik

Očakáva sa rozsudok nad Kováčikom. Vinný či nevinný?

17.09.2021 08:44, aktualizované: 09:56

Na Špecializovanom trestnom súde očakáva rozsudok v prípade s bývalým špeciálnym prokurátorom Dušanom Nováčikom. Uzná ho súd vinným? A z koľkých spomedzi štyroch žalovaných skutkov?

voda, Bratislava, lejak, dažde, dážď, záplava, potopa,

V Bratislave na Gagarinovej ulici zaplavilo podjazd, úsek už sprejazdnili

17.09.2021 07:55

Zelená vlna upozorňuje vodičov, že v Bratislave sa po otvorení podjazdu tvoria rozsiahle kolóny a bude trvať, kým sa rozbehnú.

Virus Outbreak Bolivia

ONLINE: Koronavírus nepribrzdil zmenu klímy, ľudstvo opäť plytvá

17.09.2021 06:00, aktualizované: 08:40

Spomalenie ekonomík pre pandémiu koronavírusu nezbrdilo klimatické zmeny, emisie CO2 opäť rýchlo rastú a ľudstvo sa nespráva ekologickejšie.

Ide o pravdu, Marián Gavenda

Kňaz Gavenda v Ide o pravdu: V kauze Bezák je na ťahu Vatikán. Predpokladám ponuku diecézy mimo Slovenska

17.09.2021 05:00

„Pápež František vedel o tom, čo počas jeho návštevy prežíva prezidentka Zuzana Čaputová vo svojej rodine,“ priznal v relácii Ide o pravdu kňaz Marián Gavenda.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 6
Celková čítanosť: 8739x
Priemerná čítanosť článkov: 1457x

Autor blogu

Kategórie