Založ si blog

Slovenská elektrina a gazdove zemiaky.

Gazda spolu s rodinou dopestovali 90 kilov zemiakov. Gazda sa rozhodol, že všetky zemiaky zoberie na trh a predá ich. Aj sa tak stalo. Doma nenechal ani jeden zemiak. Gazda na trhu predal všetky  svoje, respektíve všetky rodinné zemiaky obchodníkovi Jožkovi a jeho bratovi Ferkovi za 50 €. Spokojný s vydareným obchodom si zašiel ešte do krčmy na kalíštek a potom sa vybral domov. Ale cestou si spomenul, že nemajú doma čo jesť, tak aby jeho deti a žena nehladovali, išiel opäť za Jožkom a Ferkom a kúpil od nich 100 kilov zemiakov za 1000 €. Sú Jožko s Ferkom zlí ľudia? Nie, sú to iba vychcaní paraziti. Ale gazda… Ten gazda…je hlupák!

Ujo Samko, sankcie treba pritvrdiť!

20.07.2022

Slovač ešte dýcha. Podaktorá…

Poučenie

09.03.2022

V súvislosti s blížiacimi sa jarnými prácami mi povedal môj kamarát svoju skúsenosť so susedom, zhodou okolností aj jeho príbuzným, bratrancom. Mali spolu pozemky, navzájom oddelené pletivovým plotom. A jeho bratranec mal takú záľubu sadiť okrasné dreviny čo najbližšie ku plotu. Tuje a rôzne ihličnany. Samozrejme, konáre presahovali až do dvora môjho kamaráta. [...]

Cui bono?

08.03.2022

Všetci si želáme ukončenie bojov. V kostoloch sa ľudia modlia, na námestiach sú zhromaždenia za mier. V televízii vidíme plačúce deti a plačeme spolu s nimi. Je to nezmyselné vraždenie. Avšak niekde, neznámo kde, v sídlach nemenovaných firiem, si ich majitelia mädlia roky a s pohárom šampanského si navzájom gratulujú a hovoria si: „Tak nám to vyšlo! Podarilo [...]

Rastislav Káčer

Káčer: Európa čelí najvážnejšej výzve pre svoju bezpečnostnú architektúru

01.12.2022 19:13

Minister ubezpečil Ukrajinu o pokračujúcej podpore zo strany Slovenska.

Benjamin Netanjahu

Netanjahu bude vládnuť s krajnou pravicou. Jej lídra odsúdili aj za podporu terorizmu

01.12.2022 19:00

Krajne pravicový Náboženský sionizmus vedie Itmar Ben Gvir, ktorého odsúdili za rasistické podnecovanie proti Arabom a podporu terorizmu, brojil aj proti komunite LGBT+.

Alexej Navaľnyj

Navaľného dali už po ôsmykrát na samotku. Strávi v nej takmer dva týždne

01.12.2022 18:29

Dôvodom pre udelenie ďalšieho trestu ruskému opozičnému politikovi bolo "porušenie pravidiel obliekania".

Jašin

V Rusku silnie hon na agentov

01.12.2022 17:40

Už ani nemusia prijímať peniaze z cudziny, stačí, ak ministerstvo spravodlivosti usúdi, že sú pod zahraničným vplyvom. Rady zahraničných agentov sa v Rusku môžu dramaticky rozšíriť.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 12
Celková čítanosť: 36608x
Priemerná čítanosť článkov: 3051x

Autor blogu

Kategórie